აღწერა
| Model | N010L545014EMEA |
| PERFORMANCE | |
| Processor | Intel Core Ultra 5 (4.4 GHz) 12c/14t (12 MB) |
| AI PC Category | N/A |
| NPU | N/A |
| Graphics | On-board graphics card |
| Chipset | Intel SoC |
| Memory | DDR5-SDRAM / 16 GB (2 x 8 GB) |
| Memory Slots | 2x SO-DIMM |
| Max Memory | 64 GB |
| Storage | 512 GB |
| Storage Slot | PCI Express 4.0 |
| Max Storage Support | N/A |
| Card Reader | NO |
| Audio Chip | MaxxAudio Pro |
| Speakers | 2 |
| Microphone | 2 |
| Camera | Full HD / 1920 x 1080 pixels |
| Battery | 54 Wh |
| Power Adapter | 11.4 V |
| DESIGN | |
| Display | 14 inch/60 Hz/157 ppi/IPS/Full HD 1920 x 1080 pixels |
| Touchscreen | YES |
| Screen-to-Body Ratio | N/A |
| Color Calibration | N/A |
| Pen | N/A |
| Keyboard | Yes |
| Touchpad | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | Height (rear) 2.1 cm Height (front) 1.91 cm Depth 212 mm Width 321.4 mm |
| Weight | 1.4 kg |
| Case Color | N/A |
| Case Material | N/A |
| Surface Treatment | N/A |
| SOFTWARE | |
| Operating System | NONE |
| Bundled Software | NONE |
| CONNECTIVITY | |
| WLAN + Bluetooth | Intel Wi-Fi 6E AX211/802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WWAN | N/A |
| Ethernet | 10, 100, 1000 Mbit/s |
| Standard Ports | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity 2 PowerShare Yes Number of USB ports with PowerShare support 1 USB Power Delivery Yes Charging port type USB Type-C HDMI version 2.1 Combo headphone/mic port Yes HDMI ports quantity 1 Ethernet LAN (RJ-45) ports 1 USB Type-C DisplayPort Alternate Mode Yes Thunderbolt 4 ports quantity 2 Intel® Thunderbolt 4 Yes |
| SECURITY & PRIVACY | |
| Security Chip | Trusted Platform Module (TPM) version 2.0 |
| Fingerprint Reader | YES |
| Other Security | Anti-glare screen |
| DELL Latitude 5450 | |
| Machine Type | N/A |
| Region | CIS |
| Country/Region | CIS |
| TopSeller | NO |
| EAN / UPC / JAN | N/A |
| Announce Date | N/A |


