Description
| Model | Acer Predator X32Q FS |
| DISPLAY | |
| Size | 31.5-inch |
| Panel Type | IPS MiniLED |
| Resolution | 3840 x 2160 (4K UHD) |
| Refresh Rate | 150Hz |
| Response Time | 0.5ms |
| Brightness | 1000 cd/mยฒ |
| Contrast Ratio | Not stated on official source page |
| Aspect Ratio | Not stated on official source page |
| HDR | VESA DisplayHDR 1000 |
| Color Gamut | Not stated on official source page |
| FEATURES | |
| Speakers | 2x 3W |
| Adaptive Sync | Not stated on official source page |
| Eye Care | Not stated on official source page |
| Stand | Not stated on official source page |
| CONNECTIVITY | |
| Ports | 2x HDMI 2.1, 1x DisplayPort 1.4, USB-C |
| MECHANICAL | |
| VESA Mount | Not stated on official source page |
| Ergonomics | Not stated on official source page |
| SERVICE | |
| Warranty | Not stated on official source page |
| Model Information | |
| Product Family | Acer Predator X32Q FS |


