აღწერა
| Model | HP OmniBook X FlipNGAI 14-fk0033dx (B6QE6UA) |
| PERFORMANCE | |
| Processor | AMD Ryzen™ AI 7 350 (up to 5.0 GHz, 16 MB L3 cache, 8 cores, 16 threads) |
| AI PC Category | Copilot+ PC |
| NPU | AMD Ryzen™ AI 300 series Processor, up to 50 TOPS NPU |
| Graphics | AMD Radeon™ 860M Graphics |
| Chipset |
AMD integrated SoC
|
| Memory | 24GB LPDDR5x-8533 (on-board) |
| Memory Slots | Memory soldered to systemboard |
| Max Memory | 24GB |
| Storage | 1TB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD |
| Storage Slot | One M.2 slot |
| Max Storage Support | Up to 2TB |
| Card Reader | No |
| Audio Chip | DTS:X® Ultra / Audio by Poly Studio |
| Speakers | Quad speakers |
| Microphone | Dual-array digital microphones |
| Camera | 9MP IR AI Camera with privacy shutter |
| Battery | 3-cell, 59Wh Li-ion polymer |
| Power Adapter | 65W USB-C® Power Adapter |
| DESIGN | |
| Display | 14.0″ 2K (1920×1200) IPS/OLED Touchscreen, 400 nits |
| Touchscreen | Yes (10-point multi-touch) |
| Screen-to-Body Ratio | ~90% |
| Keyboard | Full-size backlit keyboard |
| Touchpad | Haptic Precision Touchpad |
| Dimensions (WxDxH) | 313.7 x 216.2 x 14.9 mm |
| Weight | 1.38 kg (3.04 lbs) |
| Case Color | Glacier Silver |
| Case Material | Recycled Aluminum |
| SOFTWARE | |
| Operating System | Windows® 11 Home |
| CONNECTIVITY | |
| WLAN + Bluetooth | Wi-Fi 7 + Bluetooth® 5.4 |
| Standard Ports | 2x Thunderbolt™ 4 (USB4), 1x USB-A 10Gbps, 1x HDMI 2.1, 1x 3.5mm combo |
| SECURITY & PRIVACY | |
| Security Chip | TPM 2.0 |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Other Security | IR Camera (Windows Hello) / Camera Privacy Shutter |




