აღწერა
| Model | D0XT6EA |
| PERFORMANCE | |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 5 226V (8 cores / 8 threads, up to 4.5 GHz) |
| AI PC Category | Copilot+ AI PC |
| NPU | Intel® AI Boost (up to 40 TOPS) |
| Graphics | Intel® Arc™ Graphics 130V (integrated) |
| Chipset | Intel® SoC Platform |
| Memory | 16GB LPDDR5x-8533 (on-board) |
| Memory Slots | Memory soldered to systemboard |
| Max Memory | 16GB |
| Storage | 512GB PCIe® Gen4 NVMe™ SSD |
| Storage Slot | 1× M.2 PCIe Gen4 |
| Max Storage Support | Up to 1TB |
| Card Reader | No |
| Audio Chip | Audio by Bang & Olufsen |
| Speakers | Quad speakers |
| Microphone | Dual-array microphone |
| Camera | 5MP IR camera with privacy shutter |
| Battery | 4-cell 68Wh Li-ion |
| Power Adapter | 65W USB-C Power Adapter |
| DESIGN | |
| Display | 14.0″ 2K (1920×1200) IPS Touch, 400 nits, 16:10 |
| Touchscreen | Yes |
| Screen-to-Body Ratio | ~90% |
| Color Calibration | N/A |
| Pen | Active Pen supported |
| Keyboard | Backlit keyboard |
| Touchpad | Precision touchpad |
| Dimensions (WxDxH) | 313 × 218 × 14.9 mm |
| Weight | ≈1.45 kg |
| Case Color | Meteor Silver |
| Case Material | Aluminum |
| Surface Treatment | Matte |
| SOFTWARE | |
| Operating System | Windows 11 Home (AI PC / Copilot+) |
| Bundled Software | HP Command Center |
| CONNECTIVITY | |
| WLAN + Bluetooth | Intel® Wi-Fi 7 + Bluetooth® 5.4 |
| WWAN | Not supported |
| Ethernet | No |
| Standard Ports | 2× Thunderbolt 4 (USB-C), 1× USB-A, 3.5mm audio |
| SECURITY & PRIVACY | |
| Security Chip | TPM 2.0 |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Other Security | IR Camera (Windows Hello) |
| HP OmniBook X Flip NG AI PC x360 Cadet 25C1 Ultra 5-226V 16/512GB 14.0 Touch Screen | |
| Machine Type | Convertible Laptop (x360) |
| Region | EU |
| Country/Region | EU |
| TopSeller | Yes |
| EAN / UPC / JAN | 198156715722 |
| Announce Date | 2025 |




